Hei inn i alle julehjem!
Vi har ikke helt den store julestemningen, da vi fortsatt er på ferie hvor solen varmer godt og himmelen er blå. Vi går uten sko slik at vi kan “jorde” litt, en deilig følelse som kjennes inn i kroppen.
Dag Poleszynzki snakker mye om dette når han holder foredrag. Hvor viktig det er å “jorde”.
Nok om jording, og over til sjokoladegleden:
Disse kulene trives best i fryseren. Trill gjerne litt små kuler, og la barna være med på trillingen. En koselig juleaktivitet. Bare husk å vask de små barnehendene skikkelig!
Smelt først 3 store ss med kokosfett og 1 ss med kakaosmør. Gjerne i vannbad men det går også fint i en liten stålkjele på svak varme.
Bland så i:
250 gram hampfrø
220 gram råkakao
3 ss sirup, (gjerne yacon eller honning)
2 ss carob
La det trekke seg litt sammen før du lager en deig av det hele og triller små kuler av det.
Legg på et lite brett og ha det i fryseren til de er helt stive. Så kan de has i tupperware med lokk på.
Om de lages små tiner de fortere, de kan bli litt harde rett fra fryseren.
Jeg liker alt med sjokolade, og disse ser veldig gode ut! Men maler du hampfrøene eller lar du de være hele?
Hampfrøene er jo så myke fra før, så jeg bare blander alt godt sammen. Noen ganger for hånd og noen ganger hiver jeg alt i kjøkkenmaskinen min så det blir en god masse.